Domowy Kościół w Parafii Podwyższenia Krzyża Św.

 

Zapraszamy na spotkania w pierwsze czwartki miesiąca o godz. 18-kościół i sala 5.

Prowadzi Ks.Rafał Salawa

Ruch Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w kościele. Działa w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy kościoła w Polsce. Łączy w sobie charyzmaty dwóch Ruchów: Ruchu-Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipe Notre-Dame (END).

 Założycielem Domowego Kościoła jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki (1921-87). Był to kapłan, który zauważył potrzebę formacji dzieci, młodzieży, ministrantów i dorosłych. Zapoczątkował Ruch Światło-Życie. W czasie wakacji w 1973r. zorganizował pierwsze rekolekcje dla rodzin w Krościenku nad Dunajcem w Centrum Ruchu Światło-Życie. Po wakacjach ks. Blachnicki założył pierwszy krąg rodzinny w Lublinie. Od tego czasu Ruch stale się rozwija. W jego rozwoju od początku ściśle współpracowała z Założycielem siostra Jadwiga Skudro RSCJ (1914-2009). Jak wierzymy, siostra Jadwiga po odejściu do Domu Ojca wciąż wstawia się za nami i w ten sposób nadal służy Ruchowi. 

 Rodzina jest najważniejszym miejscem formacji a podstawą struktury jest krąg złożony z 4-7 małżeństw. Spotykamy się również na wspólnej Eucharystii w czwartek przed I piątkiem miesiąca. Po niej w salce Domu Parafialnego jest krótkie spotkanie. Małżeństwa, które są zainteresowane naszym Ruchem zapraszamy na Eucharystię i spotkanie. 

 WIęcej informacji o ruchu na stronie internetowej: 

 

Strona ogólnopolska Domowego Kościoła

Święta

Czwartek, XX Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

Licznik

Liczba wyświetleń:
3330075

Zegar

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego